Aplikacja Tropiciel

Tropiciel (po angielsku Trailer) to aplikacja firmy eDialog sp. z o.o., która pozwala na branie udziału w geolokalizacyjnych grach terenowych. Każda osoba, która pobierze aplikację na swój telefon, może brać udział w grach wystawionych przez nasz klub. Po pobraniu aplikacji, należy się zarejestrować wpisując co najmniej swój nick, miejscowość i adres mailowy w celu korespondencji. Po zarejestrowaniu, aplikacja jest gotowa do użycia w grach, które pojawią się w menu gier. Niektóre gry wymagają punktu startowego i nie są widoczne w menu gier. Wówczas, zamiast uruchamiać grę z menu gier, należy uruchomić czytnik kodów QR i zeskanować kod z punktu startowego lub ze strony internetowej.

Podczas trwania gry, po dotarciu do wyznaczonego za zasadach konkretnej gry, punktu terenowego, należy włączyć na telefonie aplikację, wejść do bieżącej gry, i uruchomić sprawdzanie położenia gracza. Jeśli gracz jest we właściwym miejscu, gra udzieli wskazówek jak grać dalej, zgodnie z zasadami bieżącej gry.

Postępy i współzawodnictwo jest widoczne na bieżąco na podstronie naszej aplikacji w tym serwisie. Na listach rankingowych umieszczone są nicki i miejscowości graczy z ich punktacją zgodnie z zasadami poszczególnych gier. Niektóre gry mogą mieć wymaganie, aby imię i nazwisko było podane. Należy zawsze przeczytać regulamin gry w której chce się uczestniczyć.

Aplikacja nie przechowuje danych o położeniu zawodnika ani nie śledzi jego trasy. To zawodnik włącza sprawdzenie swojego położenia względem poszukiwanego punktu i jeśli nie jest to prawidłowe położenie nigdzie nie zostaje to odnotowane.